تبلیغات
واقعه - کم رنگ شدن ارزش حجاب و عفاف در جامعه
واقعه
دفاع مقدس بزرگ ترین واقعه ی قرن اخیر
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1392/04/24 توسط مرتضی بابانژاد
مجاهد فی سبیل‏ الله در قرآن اجر عظیمی دارد، ولی رعایت حجاب و عفاف در بانوان اجرش نسبت به مجاهد فی سبیل الله هم بالاتر است، زیرا بانوان با عفت خود خون شهیدان را پایمال نمی‏کنند.

یکی از فرازهای مهمی که حضرت امام در بدو ورود خود به ایران در 12 بهمن سال 57 در سخنرانی تاریخی خود در بهشت زهرا بیان کردند مبارزه با فحشا و فساد و اختلاطهای بی مورد زن و مرد در بود.

ایشان قبل از آن هم در مصاحبه ها و گفتگوهای مختلف بر این مطلب تاکید داشتند که اساس نظام اسلامی معنویت و مبارزه با مظاهر فساد و غفلت در جوانان و بخصوص بانوان است.

این در حالی بود که آن زمان فرهنگ غالب دنیا فرهنگ برهنگی بود و این امر جزء نمادهای تمدن و ترقی تلقی می‌شد!

اقدامات مفسده انگیز رضا و محمدرضا پهلوی در تغییر فرهنگ اسلامی و ایرانی ملت سبب شده بود سینماها، دریاها و خیابانهای کشور و بخصوص تهران و شهرهای بزرگ جولانگاه زنان عریان و نمایش بی عفتی و هرزگی و بی بندوباری و شهوت پرستی شود و این امر روز به روز تبلیغ و ترویج می شد!

به عنوان نمونه روزنامه "رستاخیز" كه در سال های عصر پهلوی خود را داعیه دار بررسی سینمای ایران وانمود می كرد، تا حدی آشكار به مبحث ابتذال و رواج آنها بها می داد كه باعث شگفتی بود.

انعكاس نگرش های نویسندگان در خصوص روش های بازیگری در این روزنامه بدین صورت بود: "یكی از آن چیزهایی كه دست و پای بازیگران ما را می بندد، چیزی است كه در این اجتماع اسمش را(آبرو) گذاشته اند.

اگر یك بازیگر در صحنه به فكر آبرویش باشد، بازیگری است بی آبرو... عامل دیگری كه دست و پای بازیگر ایرانی را می بندد، (نجابت) است." با این وجود و در چنین فضایی حضرت امام، حرف دل ملتی مسلمان را با شجاعت فریاد زد و از عفت و متانت و معنویت سخن گفت.‏

پس از دو سال سخت پس از پیروزی انقلاب اسلامی جوانان غیور این مرز و بوم برای دفاع از حریم وطن پا به عرصه جنگ با دشمن بیگانه گذاشتند و وارد جنگ تحمیلی شدند.

شهید و شهادت واژگانی است که باید در آنان تامل زیادی کرد و در عمق آن فرو رفت تا از جان و دل به جان گذشتگی آنها پی برد .

شهدا امروز از کسانی که می‏خواهند با آنان هم‏قطار باشند، درخواست دارند که عفت و پاکدامنی خود را در جامعه حفظ و آن را ترویج کنند زنان با حجاب و عفاف از خون پاک شهدای گرانقدرمان صیانت می کنند.

انسان 2 ویژگی دارد که یک ویژگی، مادی و جسمی و ویژگی دیگر، معنوی و روحی است و در ویژگی مادی به نوعی مرکز آرامش مادی و غذای جسم در حقیقت خاک است.
در ویژگی معنوی، مرکز آرامش و غذای روح، یاد خداست؛ همان‏طور که در قرآن بیان شده است که "الا بذکرالله تطمئن‌القلوب" با یاد خدا انسان آرامش می‏گیرد.

در جای جای شهرهای ایران اسلامی مان که قدم می گذاری به وضوح مشاهده می کنی که روزگاری مردانی غیور از جانشان که بزرگترین سرمایه زندگی شان بوده است گذشته اند تا امروز من و شما در سلامتی و ارامش به سر ببریم .

ان کسانی که از جانشان گذشتند شهدای عزیزمان هستند که نامهایشان را هر روز در هر جا که رد می شویم مشاهده می کنیم اما به وصیت های آنان عمل نمی کنیم و به سیره زندگی آنها فکر نمی کنیم.

مشغله کاری، فکر کارهای اقتصادی و ... امروزه باعث شده تا نتوانیم به شهدا فکر کنیم ، شهدایی که جانشان را برای حفظ آرامش و امنیت ما دادند تا ما امروز سر بلند باشیم اما برای این از جان گذشتگی چند وصیت به ما کرده اند بخصوص به زنان ، آن هم حفظ حجاب و عفاف است که متاسفانه در جامعه امروزی این موضوع در حال کمرنگ شدن است.

حجاب و عفاف که برای حفظ ارزشهای والای انسانی برای زنان تعریف شده است و متاسفانه امروزه کمتر توسط برخی دختران و زنان مورد توجه قرار می گیرد و غفلت می کنند به اوضاع بحرانی رسده است که باید بدان توجه خاصی کرد اما همین نکته را یادآور می شوم که باید مسئله حجاب و عفاف جدی گرفته شود و امر به معروف و نهی از منکر که اگر این دو در جامعه تحقق یابد مشکلات جامعه حل می شود زیرا ریشه اکثر مشکلات جامعه امروزی ما فرهنگی است که بشدت مورد غفلت قرار گرفته است و در این چرخه اقتصادی امروز فرهنگ ایرانی اسلامی ما در حال له شدن است.قالب وبلاگ