تبلیغات
واقعه - خطرناک ترین حیوانات جهان + عکس
واقعه
دفاع مقدس بزرگ ترین واقعه ی قرن اخیر
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1391/12/20 توسط مرتضی بابانژاد
 
برای انتخاب این حیوانات معیارهای مختلفی مانند میزان حمله به انسان، آمار مرگ و میر حاصل از حمله آنها، جراحات، زهر، اندازه، وزن، دندان، پنجه و احتمال مواجه با انسان در نظر گرفته شده اند.

به طور کلی حیوانات خطرناک آنهایی هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم آسیب های انسانی را موجب می شوند. اگر در جنگل پیاده روی کنیم ممکن است با چندین حیوان خطرناک مواجه شویم. در ادامه این مطلب برخی از مرگبارترین حیوانات جهان را معرفی می کنیم. برای انتخاب این حیوانات معیارهای مختلفی مانند میزان حمله به انسان، آمار مرگ و میر حاصل از حمله آنها، جراحات، زهر، اندازه، وزن، دندان، پنجه و احتمال مواجه با انسان در نظر گرفته شده اند.

به رغم مرگبار بودن این حیوانات باید به این نکته توجه داشت این ما هستیم که به قلمرو زندگی آنها نفوذ کرده و حتی موجب انقراض گونه های مختلف جانوری و گیاهی شده ایم.

خرس

خرس

خرسها یکی از خطرناکترین حیوانات جنگل محسوب می شوند که حتی برخی مواقع برای یافتن غذا به حومه شهرها نزدیک می شوند. در حال حاضر 8 گونه خرس وجود دارند و وزن نمونه های بزرگ و بالغ آنها می تواند به 750 کیلوگرم و حتی بیشتر نیز برسد. قد خرسها نیز در حالت ایستاده می تواند به دو متر و نیم و یا حتی بیشتر برسد.

کوسه

کوسه

کوسه ها از خطرناکترین جانوارن آبزی محسوب می شوند. حدود 400 نوع کوسه وجود داشته که از نظر اندازه و وزن دامنه گسترده ای را شامل می شوند. دندانهای ردیفی کوسه ها به طور دائمی در حال رشد بوده و در صورت از دست دادن تعدادی از آنها هنگام شکار، دندانهای جدید جایگزین خواهند شد. تیزی دندان و قدرت آرواره کوسه های بزرگ مانند کوسه سفید تا اندازه ای است که به راحتی می توانند در سختترین مواد نفوذ کنند.

عروس دریایی

بر خلاف ظاهر زیبا و آسیب پذیر عروسهای دریایی، این جانوارن از جمله خطرناکترین حیوانات جهان محسوب می شوند. شاخکهای سمی، اسلحه مخوف عروس دریایی بوده و زهر آن در میان خطرناکترین نمونه های جهان قرار دارد. زهر عروس دریایی می تواند سیستم عصبی و یا سیستم خونی بدن انسان را تحت تاثیر قرار دهد و اگر اقدام های درمانی در زمان لازم صورت نگیرد می تواند به مرگ منجر شود. حدود 3 هزار گونه عروس دریایی در جهان وجود دارد که از اندازه های مختلفی برخوردار هستند. اگرچه به طور معمول عروسهای دریایی کوچک هستند، اما تعداد کمی از آنها حتی به وزن 200 کیلوگرم نیز می رسند.

اسب آبی

اسب

شاید در نگاه نخست حضور این جانوران به ظاهر آرام در لیست خطرناکترین حیوانات موجب شگفتی شود، اما اسبهای آبی می توانند به یکی از مرگبارترین حیوانات جهان مبدل شوند. اندازه اسبهای آبی با توجه به گونه و سن متفاوت بوده اما به راحتی به وزن 3 هزار و 500 کیلوگرم می رسند. اسبهای آبی از طبیعت بی ثباتی برخوردار بوده و شناگران نیرومندی هستند. این جانوارن می توانند سوراخهای بینی خود را زیر آب بسته نگه داشته و نفس خود را تا 30 دقیقه حبس کنند. تنها حیوانی که می تواند اسب آبی را شکار کند، شیرها هستند که البته هیچ گاه گزینه نخست شکار محسوب نمی شوند.

فیل

فیل

فیلها بزرگترین جانوارن ساکن خشکی هستند و البته از خطرناکترین حیوانات سیاره زمین نیز محسوب می شوند. وزن این جانور می تواند به 5 هزار و 500 کیلوگرم برسد. در گذشته پادشاهان بر پشت فیل سوار می شدند تا برتری و جایگاه رفیع خود را نشان دهند. یک فیل عصبانی می تواند به کابوسی برای انسان مبدل شود زیرا این حیوان از ظرفیت های نیرو، اندازه و وزن خود به خوبی آگاه است. همچنین، خرطوم و عاج فیل ها می توانند به سلاح های مرگباری در خدمت این حیوان مبدل شوند.

تمساح

تمساح

یکی از مرگبارترین و بی رحم ترین شکارچایان آبی، تمساحها هستند. وزن یک تمساح بالغ می تواند به یک هزار و 200 کیلوگرم برسد و به طور میانگین دارای 64 تا 70 دندان هستند. این دندانها به همراه آرواره بسیار نیرومند تمساح فرار از چنگ این حیوان را تقریبا غیر ممکن می کنند. تمساحها یکی از قدیمی ترین شکارچیان سیاره زمین محسوب می شوند و به نوعی آنها را دایناسورهای زنده می دانند. با توجه به افزایش جمعیت جهان، میزان مواجه این حیوان با انسان به طور هشدار دهنده ای رو به افزایش است.

شیر

شیر

شیر عنوان سلطان جنگل را یدک می کشد و به واسطه زندگی گروهی و طبیعت جنگجوی خود، هیچ شکارچی دیگری به این حیوان حمله نمی کند. شیرها از بدنی نیرومند و سرعت بالا بهره می برند و هنگام کمبود غذا برای حمله به حیوانات بزرگی مانند زرافه نیز تردید به خود راه نمی دهند. وزن شیرهای بالغ می تواند به 350 کیلوگرم برسد و به عنوان سومین گربه سان بزرگ جهان شناخته می شوند.

عقرب

عقرب

عقربها از جمله مقاومترین حیوانات جهان محسوب می شوند که می توانند گرمای 55 درجه سانتیگراد را تحمل کرده، در سردترین مناطق جهان زندگی کنند، نفس خود را برای سه روز حبس کنند، به مدت تقریبا یک سال غذایی نخورند و البته در برخی گونه ها با سمی بسیار کشنده و خطرناک مسلح شده اند. عقرب ها تقریبا طی 400 میلیون سال بدون تغییر باقی مانده اند. حدود یک هزار و 752 گونه عقرب در سراسر جهان وجود دارند.

مارهای سمی

مار

تقریبا تمامی مارهای جهان به عنوان حیواناتی مرگبار و خطرناک شناخته می شوند. حدود 2 هزار و 700 گونه مار در سراسر جهان زندگی می کنند و از نظر نوع حمله به دو دسته سمی که با زهر شکار می کنند و غیر سمی که از تاکتیک خفه کردن شکار خود استفاده می کنند، تقسیم می شوند. سم مارها می تواند بر سیستم عصبی و یا سیستم خونی بدن اثرگذار باشد. اندازه و وزن مارهای سمی نیز با توجه به نوع گونه متفاوت بوده و از یک تا 42 فوت را شامل می شود.

پشه

پشه

شاید خنده دار به نظر برسد، اما پشه ها را می توان خطرناکترین موجودات سیاره زمین دانست. این حشران بر خلاف اندازه کوچک خود، یک ماشین کشتار محسوب شده و به سرعت می توانند موجب انتقال بیماری های مختلف شوند. تنها یک نیش کوچک می تواند به یک بیماری مرگبار منجر شود. بنابر پژوهش های صورت گرفته درباره بیماری مالاریا، سالانه حدود 7 میلیون نفر به این بیماری مبتلا می شوند و بیش از 2.5 میلیون نفر نیز جان خود را به واسطه این حشرات کوچک از دست می دهند. این در شرایطی است که میانگین وزن پشه ها برابر با 2.5 گرم است.قالب وبلاگ